Kompleks Osówka – komercja

Nowy obiekt budowlany „Riese”

W kompleksie Osówka zlokalizowano nowy obiekt budowlany „Riese” (na zdjęciu zaznaczony czerwoną strzałką). A tak poważnie: ciekawy jestem czy szanowna komercja zamieści jakąś tabliczkę z informacją kiedy ten Einmannbunker się tam znalazł i jaka była myśl przewodnia żeby go przywieźć i tam postawić. On w ogóle nie pasuje do tego miejsca. Takie „uatrakcyjnienie” bez podania informacji, może być traktowane jako fałszowanie historii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na Kompleks Osówka – komercja

 1. Finder pisze:

  Oczywiście nie wiadomo jaki był zamysł gospodarza Osówki by postawić „einmannbunker” w tym miejscu. Jak do tej pory nie ma żadnej informacji skąd ten obiekt pochodzi , jaką rolę spełniał. Jeżeli zamysłem było uratowanie tego obiektu przed całkowitym zniszczeniem to bardzo dobrze. Ale brak informacji jest wprowadzanie zwiedzających w błąd. Tych obiektów w tym miejscu nie było.

 2. Zakonnik pisze:

  Najwięcej zmian wprowadzono wg innowacji wewnątrz tych podziemi. Nie byłem tam, ale podobno nie jest tak super i można się dowalić do tego i owego.

  • Paweł Jeżewski pisze:

   Ja również nie byłem w środku. Przejeżdżaliśmy samochodem w pobliżu i się zatrzymaliśmy na chwilę. Liczyłem na spotkanie z jednym przewodnikiem komercyjnym bo mam z nim do pogadania, trochę, o czymś. A przy okazji zrobiłem tą fotkę.

 3. tomipol1 pisze:

  Jeden od komercji i opowiadania pogoniony.Chociaż nie do końca bo dalej będzie opowiadał swoje brednie i kłamstwa na Molke. Aczkolwiek mam nadzieję że ktoś w Gminie Nowa Ruda także pójdzie po rozum do głowy i zakończy współpracę z panem Sz. A może ten einmannbunker został podarowany przez pana SZ w ramach wyprowadzki z Włodarza:) A jak obejrzałem materiał pana Sz pod tytułem Wrogie przejęcie to uśmiałem się:) Jacy to wrogowie odbierają panu Sz i spółce Włodarz.Przecież to mądrzy ludzie.Czas oszustw i fałszowania historii tych miejsc dobiegł końca.

  • Paweł Jeżewski pisze:

   Fałszowanie historii do celów komercyjnych powinno być traktowane jako przestępstwo i surowo karane.
   Inna sprawa takie mitomany jak kapcioch z komercyjnego bloga. W takim przypadku nie można mówić o celowości działania bo ten tchórzliwy starzec w pancerce wojskowej ma iloraz inteligencji szympansa i jest nieświadomy głupot, które wypisuje. Gdyby jeszcze komentował własne badania, a on nigdy nic nie zbadał.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.