Nowa Ruda II c.d.

Ruszyły moje prace pisarskie związane z drugim wydaniem mojej książki pt. „Nowa Ruda w okresie II wojny światowej”. Będzie to wydanie znacznie rozszerzone. Prawdopodobnie zmienię również układ rozdziałów tej książki w stosunku do pierwszego wydania. Nie wiem, kiedy książka ukaże się na rynku wydawniczym w sprzedaży. Możliwe, że nie wcześniej niż 2022 r. zważywszy na zaistniałą sytuację pandemiczną, jednak o postępach prac związanych z jej wydaniem będę tu informował czytelników na bieżąco. Dla miłośników tematyki „Riese” w Górach Sowich, podam, że w książce będą załączone nieznane wcześniej pisma, dokumenty, itp. ponieważ niektórzy członkowie OT mieli zakwaterowanie w Nowej Rudzie skąd jeździli w Góry Sowie do pracy. Jest to tzw. nowy ślad w kierunku badań tematyki „Riese”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na Nowa Ruda II c.d.

 1. Zakonnik pisze:

  To na zdjęciu to budynek dawnego Nowaru w NR?

  • Paweł Jeżewski pisze:

   Tak, ale to po wojnie, a wcześniej Aktiengesellschaft für Textilunternehmungen, no i od drugiej połowy 1943 r. fabryka zbrojeniowa, częściowo.
   Jak chcesz to jedź do archiwum i zobacz w aktach tej firmy z kim oni korespondowali w 1944 r. 🙂 chyba, że wolisz poczekać na książkę. Dodam, że według mnie ta książka będzie o wiele bardziej sensacyjna od jej pierwszego wydania.

 2. Albert pisze:

  Super. Wreszcie jakaś dobra wiadomość. Mam pierwsze wydanie (z autografem) więc chętnie kupię drugie- z nowymi informacjami. Chociaż ,jak już gdzieś pisałem, byłem w Nowej Rudzie zaledwie dwa razy, to bardzo interesuje mnie to co się tam działo w czasie wojny. (Może jak się skończy to zamieszania z koronawirusem, to wybiorę się z książką, aby trochę pozwiedzać opisane i obfotogarfowane obiekty). Pozdrawiam i czekam na nową książkę.

  • Paweł Jeżewski pisze:

   Witam

   Nad drugim wydaniem już pracuje. Będzie rozszerzone w stosunku do pierwszego wydania i przez to dużo ciekawsze. Pojawią się w tej książce nigdy wcześniej niepublikowane dokumenty archiwalne, mapy i wiadomości, które sensacyjne.

   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.