Nowa Ruda II, cd.6.

Książka Nowa Ruda w okresie II wojny światowej – wydanie II uzupełnione i rozszerzone jest już coraz bliżej ukończenia. Jestem zadowolony, gdy spoglądam na to jak bardzo różnić się będzie ta książka od pierwszego wydania, które miało miejsce w 2018 r. Przede wszystkim będzie dużo więcej wiadomości, dojdą nowe rozdziały, nowe wątki, dużo rozwikłanych tajemnic. Będzie też sporo niepublikowanych wcześniej niemieckich dokumentów (w tym dokumenty OT) i zdjęć. Przypomnę czytelnikom, że planowany termin wydania książki to koniec 2021 lub początek 2022 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na Nowa Ruda II, cd.6.

 1. Mckornik pisze:

  Czekam na tą książkę. Generalnie Tobie można wierzyć, że książka będzie. Znam przypadek gościa który od lat obiecuje książkę, która wyrwie wiadomościami wszystkich z butów, a czas płynie i płynie a książki ani widu ani słychu.

  • Paweł Jeżewski pisze:

   Po tą ją piszę, żeby się ukazała w sprzedaży. Książka to dobra rzecz również dla mnie, bo jest to zbiór uporządkowanych informacji w jednym miejscu. Gdybym kiedyś czegoś szukał na temat tego co się działo w Nowej Rudzie w latach II wojny światowej to otwieram ją i mam. Poza tym nie każda książka musi być od razu publikacją. Ja postanowiłem swoją opublikować, i będzie to już drugie wydanie. W przyszłości będę chciał zrobić i opublikować drugie wydanie mojej książki Sekrety III Rzeszy w Ludwikowicach Kłodzkich. Ale to odległy czas.

  • tomipol1 pisze:

   Szanowny Mckorniku zapewne masz mnie na myśli aczkolwiek mogę się też mylić;) Temat nad którym pracuję jest złożony i skomplikowany a pochylam się już nad nim wiele lat. Temat aby powstała z tego książka jest złożony a zasługę w tym ma kolega Paweł 🙂 Temat ten został poruszony jakieś trzy lata temu aby powstała książka. Więc myślę że nie tak jeszcze dawno. Tym bardziej że książka ma charakter pracy naukowej i musi zawierać tylko sprawdzone informacje i potwierdzone. W związku iż w tym temacie mamy mało dokumentów lub utrudniony dostęp do nich praca ma trudy charakter a czasami jest to żmudne śledztwo Praca cały czas trwa a kiedy będzie ukończona Sam chciałbym to wiedzieć. Na chwilę obecną mogę Ci polecić do przeczytania książkę Pani Doroty Suli Arbeitslager Riese Zakupisz ją na stronie Muzeum Gross-Rosen

 2. tomipol1 pisze:

  Za doprowadzenie to takiego stanu obiektu ze zdjęcia mój przyjaciel nr 2:) powinien dostać konkretny wyrok, tak słyszałem że on był właścicielem, chociaż podobno ktoś ostatnio odkupił ten obiekt. Dobrze że chociaż Willa Konrad trafiła w dobre ręce.

  • Paweł Jeżewski pisze:

   Pewnie go wyburzą i postawią kolejny dyskont handlowy.

   • tomipol1 pisze:

    Całe szczęście nie bo obiekt jest w rejestrze zabytków. Ale takie prawo mamy że doprowadza się do ruiny zabytek i pozostaje bezkarnym. Szlag mnie po prostu trafia.

    • Paweł Jeżewski pisze:

     Szkoda tego szpitala. Wiąże się z nim ciekawa historia z okresu II wojny światowej. Przedstawię ją Czytelnikom w książce. Z resztą o tym drugim szpitalu (górniczym) też będzie trochę ciekawostek.

     • Mckornik pisze:

      Ta książka to będzie rarytas czytany i przemilczany przez wielu zwłaszcza tych co im gula skacze. A co się stanęło z Jan_Matem?

     • Paweł Jeżewski pisze:

      Pewnie tak będzie. JM nie wiem co z nim. Ostatni raz widziałem go na Jagodzińcu w październiku w zeszłym roku. Temat Jagodzinca zaintrygował go do żywego i mówił, że będzie go pilnował. Zapytaj o niego Andrzeja od znaków „Riese” bo on tam nieraz chodzi więc pewnie go widuje.

 3. tomipol1 pisze:

  Szpital górniczy to też ciekawy temat rannych żołnierzy wermachtu….Wiele lat temu miałem ofertę kupna zdjęć z roku 1944 ale nie wydały mi się ciekawe i cena była wysoka:(Teraz po latach żałuję że nie kupiłem tego 🙁 Mckornik Paweł jest w swojej pracy niewygodny dla wielu osób….Prawda historyczna boli wiele osób i przeszkadza wielu w interesach 🙂

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.