Tajemnice Osówki

Czy kompleks Osówka skrywa podziemny obiekt budowlany niedostępny od końca wojny? Przyznam, że w świetle znanych mi dokumentów archiwalnych oraz pozostałych materiałów, które posiadam można mieć wątpliwości. Przy obecnym stanie mojej wiedzy nie powiedziałbym, że to co jest powszechnie tam znane to jest na 100% wszystko co zostało tam wykonane w okresie II wojny światowej w ramach realizacji programu budowy „Riese”. Ja nie szukam sensacji, ale uczciwie przyznaje, że zgodnie ze stanem mojej najnowszej wiedzy nie powiedziałbym, że na Osówkę można już machnąć ręką. Być może za jakiś czas sprawa bardziej się wyjaśni i będzie wiadomo na 100% czy coś tam jeszcze jest….

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 odpowiedzi na Tajemnice Osówki

 1. kliper2 pisze:

  No myśle że jeszcze pare godzin w terenie spędzisz i sprawa się wyjaśni. Liczę tu na pozytywne jej strony.

 2. Mckornik pisze:

  Będzie można gdzieś o tym poczytać ?

 3. Znaki pisze:

  no to kibicuję….bo jest tam jeszcze kilka
  ciekawych miejsc gdzie może
  być zakamuflowane wejścię do…

 4. Zakonnik pisze:

  Stare mitomany pisali w internecie że w Osówce jest sztolni i podziemi więcej niż widać. W internecie nic nie ginie, wszystko jest….

  • Paweł Jeżewski pisze:

   Kamilu nie mam pojęcia o kim mówisz, chociaż się domyślam. Mitomani byli a po nich nastaną kolejni. Ja pamiętam z dawnych forumowych lat ile tego mitomaństwa wtedy było to aż coś niesamowitego. Obecnie oni pomału już gasną – tlą się resztkami sił. A już na ich miejsce pomału wchodzą nowi, młodsi z nowymi „pomysłami” ;D Taka kolej rzeczy. Ciekawe zjawisko jest to, że mitomani przyciągają do siebie głupich jak magnes. Pamiętam takiego jednego kapciocha co mu się w głowie uroiło, że jest analitykiem. Ale miał on rzeszę swoich zwolenników, którzy mu w zębach nosili wiadomości z terenu i dokumenty podsyłali. No takie dziwactwa się w życiu zdarzają.

 5. tomipol1 pisze:

  A ja napiszę politycznie nigdy nie możemy niczego wykluczyć:) O temacie głoszonym przez wielu specjalistów:):) że w Riese mamy nieprzebrane masy ukrytych obiektów nie będę się wypowiadał. Mnie zawsze nurtuje pytanie gdzie niby jest sztolnia wysadzona przez wojsko podczas wyprawy bodajże J.Wilczura czy Cery ? Nie pamiętam już sam 🙁 A jeżeli taki obiekt został wysadzony to nasuwają się tutaj pytania Czy była to sztolnia budowana w ramach projektu Riese czy część jakiejś starej kopalni? A najważniejsze dlaczego po latach Wilczur/Cera nie wskazał lokalizacji tej sztolni ? Celem jej odkopania ? Czyżby takie zdarzenie nie miało nigdy miejsca? Znając Pawle twój upór to temat który poruszyłeś szybko wyjaśnisz:) Jak wiesz ja ostatnio siedzę sporo na Lidarze. Mozolna praca ale natychmiast daje sporo odpowiedzi

 6. Paweł Jeżewski pisze:

  Wyjaśnienie sztolni wysadzonej przez WP po akcji Wilczura znajdziesz w Odkrywcy nr 2/2021

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.