Nowa Ruda II, cd.7.

Z przyjemnością informuję, że drugie wydanie mojej książki „Nowa Ruda w okresie II wojny światowej” – wersja uzupełniona i rozszerzona, jest już ukończona pod względem merytorycznym. Obecnie prowadzę prace nad tekstem (redagowanie) i robieniem grafiki. Na pewno to jeszcze potrwa, bo mój czas jest mocno ograniczony. Książka najprawdopodobniej trafi do sprzedaży wiosną przyszłego roku, jednak istnieje opcja, że uda się ją wydać jeszcze w tym roku! To będzie zależeć od wielu czynników ode mnie niezależnych (sprawy wydawnicze, terminy drukarskie, czas korekty, itd.). W każdym razie na tę książka warto czekać. Fascynaci historii, a przede wszystkim mieszkańcy Nowej Rudy będą mogli dowiedzieć się z niej co takiego działo się w tym mieście, w okresie II wojny światowej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na Nowa Ruda II, cd.7.

 1. Albert pisze:

  No to czekam. Zobaczymy co tam nowego wyszperałeś…

 2. Paweł Jeżewski pisze:

  Sporo nowych ciekawych faktów. Na dodatek dokumentację OT z 1944 r. pośrednio związaną z „Riese”. Zamieszczę ją również w tej książce.

 3. WojtekWojt pisze:

  Nie udało mi się załapać na pierwsze wydanie, więc z niecierpliwością czekam na pojawienie się drugiego – na pewno przeczytam 🙂

  • Paweł Jeżewski pisze:

   Ciesze się, to będzie dobra książka. Sam ją tak oceniam. Oczywiście, że nie wyczerpie ona tematu miasta Nowa Ruda w okresie II wojny światowej bo to jest temat rzeka, ale esencja wiadomości będzie w tej książce na 100%. Poza tym będą obiecane wątki „Riese”.

 4. tomipol1 pisze:

  Myślę że książka będzie miała wysoki poziom merytoryczny i historyczny. Wiem też że nie udało się rozwiązać wszystkich niejasności i tajemnic 🙁 Ale niestety to jest żmudna praca nad wyjaśnieniem pewnych tematów. Wiąże się to niestety z brakami w dokumentach oraz trudnością w dotarciu do nich o czym oboje dobrze wiemy. Czyli jednym słowem po latach będzie Cię czekało wydanie trzeciego wydania z aktualizacjami :):) No i czekam z niecierpliwością aby wygodnie usiąść w fotelu i zagłębić się w dobrą lekturę

 5. krzysztofkreg pisze:

  Czy już wiadomo, kiedy będzie książka w sprzedaży?

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.