2023 r. zapowiedzi („Riese”)

Kończy się rok 2022. Czas na podsumowanie i zapowiedzi tego co nastąpi w roku kolejnym. W 2022 r., w miesięczniku „Odkrywca” ukazał się cykl moich artykułów o historii Ludwikowic Kłodzkich i artykuły dotyczące projektu „Riese”, w tym artykuł o instalacjach wodociągowych (wodociąg Dalmusa). W 2023 r. powinien ukazać się mój kolejny artykuł w „Odkrywcy”, który również będzie dotyczył instalacji wodociągowych w „Riese” (pierwszy z tej serii ukazał się w lutym 2020 r. – przyp.). Ponadto mam zamiar opublikować w „Odkrywcy” artykuł o mało znanych technicznych aspektach budowy „Riese” w oparciu o nigdy wcześniej niepublikowane dokumenty archiwalne. Jakie to będą aspekty to póki co nie zdradzę. Na pewno po raz kolejny w przestrzeni publicznej popchnę wiedzę o „Riese” o krok do przodu. Zatem dla czytelników „Odkrywcy” lubiących historię związaną z budową „Riese” rok 2023 zapowiada się ciekawie. W 2023 r. Jagodziniec zostanie oficjalnie uznany za siódmy kompleks w Górach Sowich. W ramach podsumowań 2022 r. dodam, że wówczas pojawiła się na rynku moja nowa książka „Nowa Ruda w okresie II wojny światowej” – wydanie drugie uzupełnione i rozszerzone. Wyżej wymieniona książka ukazała się w kwietniu 2022 r. a jej niemały nakład w grudniu 2022 r. wyczerpał się. Pozostały jedynie ostatnie egzemplarze tej książki w sklepach, z których zapewne i one niebawem znikną. Nie przewiduję więcej wznowień ani dodruków tej publikacji. Kto kupił ten ma.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na 2023 r. zapowiedzi („Riese”)

  1. Zakonnik pisze:

    Cześć. Ja Twoją najnowszą książkę kupiłem i mam, więc się nie martwię. Czekam na 2023 bo jak wyżej czytam zapowiada się ciekawie. Kawał dobrej roboty robisz z kolegami. Pozdrawiam całą ekipę.

  2. Mikrob pisze:

    Gdyby nie Ty z ekipą i Twoje publikacje w „O” to wiedza o RIESE stałaby w miejscu. Taka prawda. Nieudaczniki dobre są jedynie w pisaniu o obozach bo to najłatwiej.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.