Instalacje wodociągowe w „Riese”

Zdjęcie (z lewej) przedstawia okładki miesięczników „Odkrywca” [kolejno: nr 2 (253), nr 6 (281), nr 1 (288)]. Jest to tzw. trylogia, w której opisałem instalacje wodociągowe w „Riese” bazując na odkrytej przeze mnie niemieckiej dokumentacji archiwalnej i badaniach terenowych, które przeprowadziłem wraz z grupą moich kolegów. W opisie przedmiotowych instalacji wodociągowych przewija się zagadkowy wodociąg magistralny nazwany roboczo wodociągiem A. Dalmusa. Wymieniona nazwa tego wodociągu ma uzasadnienie w zaprezentowanej w tych artykułach dokumentacji archiwalnej. Przedstawiona trylogia artykułów spina moją dotychczasową wiedzę o wodociągach w aspekcie całych Gór Sowich. Badania nad tematem instalacji wodociągowych w „Riese” będą przeze mnie kontynuowane i być może kiedyś wyniki tych badań także zostaną ujawnione, na przykład w formie filmu dokumentalnego, który nagram.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na Instalacje wodociągowe w „Riese”

 1. RUBENGRUBE pisze:

  Świetne artykuły. Ta trylogia to w temacie Riese duża hmm bardzo duża wiedza i oby w instalacji wodociągowej było jak w pewnym powiedzeniu . Po nitce do kłębka. A co do nakręcania materiałów wideo to aż sam jestem ciekaw .

 2. kliper2 pisze:

  No z czegoś cza by było zrezygnować, przestań tyle pisać zacznij kręcić to dla potencjalnego odbiorcy lepszy i wygodniejszy przekaz informacji. Każdy robi się wygodny woli oglądać i słuchać bo można jeszcze coś przy tym innego porobić np.

  • Paweł Jeżewski pisze:

   Generalnie to mnie już trochę pisanie nudzi. Napisałem książki, artykuły do gazet (w tym 5 lat współpracy z „Odkrywcą”), udzielałem wywiadów do gazet, miałem swoje prelekcje, ale nie nagrałem jak do tej pory ani jednego filmu. Jednak co papier to papier. Choć produkcja filmowa też wydaje mi się być ciekawa.

 3. Zakonnik pisze:

  Bardzo przyjemnie się czytało w „O” Twoje artykuły na temat tych wodociągów w GS. Szkoda że nie chcesz już dalej publikować kolejnych nowości w tym wątku. Film na pewno byłby ciekawy a może by się później okazało że na jednym byś nie poprzestał

  • Paweł Jeżewski pisze:

   Z produkcją filmową to nie wiem jak będzie, na razie to tylko pomysł jeszcze daleki od realizacji. Ale kto wie.. Jeśli chodzi o publikowanie informacji o instalacjach wodociągowych w „Riese” to uważam, że wystarczająco już dokumentów archiwalnych i danych z badań terenowych ujawniłem do przestrzeni publicznej.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.