Nowości o „Riese” – cz.2.

Jest już dostępna w miesięczniku “Odkrywca” [marzec 2023 r.] druga część mojego artykułu o transporcie kolejowym w “Riese”. Zasadniczo artykuł dotyczy Bauselle Ludwigsdorf-Eule, czyli obecnie tzw. kompleks Gontowa. Artykuł oparty jest o moje wcześniejsze badania terenowe a także o nieopublikowane do tej pory niemieckie dokumenty archiwalne, do których dotarłem prowadząc żmudne poszukiwania w państwowych archiwach. Co ciekawe, przedstawione w tej części artykułu niemieckie dokumenty archiwalne są świadectwem, że w czwartym kwartale 1944 r. nadal intensywnie prowadzono prace górnicze w kompleksie Gontowa. W którym dokładnie miejscu i przy użyciu jakich metod, to już drodzy Czytelnicy dowiecie się po przeczytaniu tego artykułu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na Nowości o „Riese” – cz.2.

 1. krwi pisze:

  Cześć,
  mam małą propozycję, abyś tu gdzieś na blogu zamieścił listę swoich publikacji w Odkrywcy (i nie tylko). Numer i tytuł artykułu (i może krótki opis). Tym, którzy nie czytają Odkrywcy regularnie, ułatwiłoby to znalezienie właściwego artykułu.
  Pozdrawiam.

 2. Zakonnik pisze:

  Pomysł klawy jak cholera. Te artykuły które napisałeś tak samo jak Twoje książki winne być lektura obowiązkowa dla eksploratorów.

 3. Mckornik pisze:

  Książki są już wyprzedane, nakład wyczerpany. Poczytny jesteś. Napisz książkę stricte o „Riese” tak jak p. Owczarek. Tyle, że w tej jego książce brakuje akcji weryfikacyjnych w terenie, które bardzo przyjemnie się czyta. W Twojej pewnie by tego było niemało. W książce Owczarka pominięta została nie wiedzieć czemu kwestia budowy garaży w Lubiechowie, pominięta została Grzmiąca itd.

 4. Zakonnik pisze:

  ARTYKUL PRZECZYTANY. JEST SUPER.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.