Przewodnik Sudecki

Miło mi poinformować, że od 10.06.2024 r. jestem licencjonowanym przewodnikiem górskim sudeckim klasy III. Numer moich uprawnień 28/LG/2024. Zostały one wydane mi przez Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego z up. Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Egzaminy przewodnickie wewnętrzne jak i zewnętrzne zdałem za pierwszym razem. Posiadając wyżej wymienione uprawnienia mogę oprowadzać turystów legalnie po Sudetach w Polsce.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na Przewodnik Sudecki

 1. tomipol1 pisze:

  No to gratulacje Czyli czas na turystów na Riese 😉 Ja pochwalę się też 4 czerwca zrobiłem kolejny stopień nurkowy teraz czas na stopnie instruktorskie 🙂

  • Paweł Jeżewski pisze:

   Dziękuję i gratuluję. Na razie nie chodzę z turystami a tym bardziej po „Riese”. Odpoczywam póki co po blisko 2 letnim kursie przewodnickim i ciężkich egzaminach. A w „Riese” z tego co wiem kwitnie czarne przewodnictwo (oprowadzanie bez licencji). Jeden ma licencję ale to nie eksplorator tylko..youtuber 🙂

   • Mckornik pisze:

    Gratuluje zostania Przewodnikiem Sudeckim!
    Po Riese prowadzili wycieczki turystów nie posiadając licencji pejsaci z Głuszycy a pierwszy był chyba DK. On akurat nie pejsaty. Teraz się chyba już tak nie dzieje.

    • Paweł Jeżewski pisze:

     Dzięki. Najgorsze jest jak czarne przewodnictwo wprowadza / wprowadzało turystow do podziemi Sobotnia czy Gontowej. To jest bardzo niebezpieczne i naraża / narażało turystów na utratę zdrowia lub życia. To nie są podziemia przystosowane do komercyjnego ruchu turystycznego!

 2. Paweł Jeżewski pisze:

  Tomipol1 ja w przyszłości będę chciał podnieść stopień mojej klasy przewodnickiej.

  • tomipol1 pisze:

   No tak Pawle nie stoimy w miejscu idziemy do przodu Ja cały czas liczę że przekonasz się do materiału filmowego o Riese Może w sierpniu zawitam do NR to dam Ci znać wcześniej i może uda nam się spotkać na pogaduche:)

   • Paweł Jeżewski pisze:

    Nie wykluczam materiału filmowego. Na pewno gdybym go zrobił to byłyby w nim nieznane do tej pory fakty o „Riese” a nie powielanie dokumentów od RO. Jak będziesz w Nowej Rudzie to daj wcześniej znać.

  • tomipol1 pisze:

   No i cały czas w planach wyprawa na Kilimandzaro myślę że na przełomie roku się uda;)

   • Paweł Jeżewski pisze:

    Na Kilimandżaro droga Marangu jest względnie łatwa, ale wysokość tam robi swoje. Zrób sobie w Afryce wcześniej aklimatyzację na Meru. Ja tak zrobiłem i na wierzchołku Kilimandżaro nie czułem wysokości w porównaniu do tych co wchodzili tam bez aklimatyzacji i pawiami rzucali i krwawili z nosa zanim jeszcze doszli do krawędzi krateru.

 3. Mikrob pisze:

  Witaj
  Gratulacje. Kolejny Przewodnik Sudecki. Ty chyba będziesz jednak nieco inny od pozostałych przewodników. Znam Ciebie na tyle że wiem że masz zapał we wszystkim co robisz. Twoje książki i artykuły w Odkrywcy są super. Poza tym znasz góry bardzo dobrze, nie tylko Sudety.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.