Sekrety Osówki cz.2

JA - w sztolni nr 3 w Osówce (rok 2011, było tam jeszcze torowisko, dziś już nie ma..)

JA – w sztolni nr 3 w Osówce (rok 2011, było tam jeszcze torowisko, dziś już nie ma..)

W poprzednim artykule na tym blogu udowodniłem, że czwarta sztolnia w kompleksie Osówka NIE ISTNIEJE. Również od wewnętrznej strony górotworu z kierunku hipotetycznych korytarzy za uskokiem nie prowadzi żadna sztolnia w kierunku sztolni nr 3 (jako pilotowa nad sztolnią nr 3), dlaczego ? Ponieważ o ile wodę na czas prowadzonych prac z takiej sztolni, można byłoby odciągać pompami do chwili przebicia się na wylot, to (pomijając już brak szybików między-poziomowych) obecność dwóch tam w sztolni nr 3 mówi sama za siebie..(tamy powstały podczas wojny w bardzo konkretnym celu). Dodam jeszcze to co już wielokrotnie powtarzałem: Jeżeli zawał na końcu sztolni nr 2 zostanie przebrany, to będzie takie samo rozczarowanie dla niektórych jak brak złotego pociągu i brak podziemnego miasta. To będzie to samo co po przebraniu zawału we Włodarzu za którym miał znajdować się korytarz do centrum (haha). Jeżeli za „uskokiem” w Osówce jest chociaż kilka-kilkanaście metrów surowego chodnika to jest WSZYSTKO.

Jest w kompleksie Osówka trochę infrastruktury o której się mało mówi, więc postanowiłem omówić tu jedną z trzech z spośród tych, których sobie wylosowałem, wśród tych o które pytaliście. Wylosowałem tzw. „psie budy”.

Tzw. "psie budy" w Osówce (fot. Paweł Jeżewski)

Tzw. „psie budy” w Osówce (fot. Paweł Jeżewski)

„Psie budy” choć lokalnym wieśniakom powszechnie znane, obsikiwane (ponoć modne stało się wrzucanie tam „dwójki” w środku..) to są tacy, którzy myślą, że to jest jakaś mało znana budowla tajemna i tylko patrzeć, jak ktoś wyskoczy z nią w kolejnej książce o „Riese”. Ja już naprawdę nie wiem ile jest tych wszystkich książek o „Riese”, 30-ści ?? 50-siat ?? i kiedy powstanie kolejna i kto będzie jej autorem ?? Śmieszne to jest zwłaszcza, że „Riese” tak naprawdę nie istnieje, bo jak można mówić o istnieniu czegoś co nigdy nie zostało zbudowane 😀

Wracając do sedna: czym są tzw. „psie budy” ? Podam dwie wersje, a kto ma olej w głowie wybierze właściwą (ponieważ znudziło mi się podawanie tu na tacy wszystkich rozwiązań).

Źródło: http://www.kontynenty.net/oga732big.jpg

Źródło: http://www.kontynenty.net/oga732big.jpg


ŹRÓDŁO: http://bi.gazeta.pl/im/98/03/e5/z15008664Q,Schowki-na-probki-obok-strefy-laboratorium-DAG-Fab.jpg

ŹRÓDŁO: http://bi.gazeta.pl/im/98/03/e5/z15008664Q,Schowki-na-probki-obok-strefy-laboratorium-DAG-Fab.jpg


Teraz wszystko jasne ?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na Sekrety Osówki cz.2

 1. Makaveli pisze:

  Jerzy Cera mówił na zlocie eksploratorów, że riese w osówce zostało przeniesione do USA i dopiero tam ukończyli stad teraz jest NORAD
  zobaczyc to mozna pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=yx1QXAsooYE

 2. McLine pisze:

  Pan Jerzy stawia na Osowkę i dobrze. Czas pokaże kto ma rację.

 3. Paweł Jeżewski pisze:

  Łoo zanim czas pokaże w Osówce, kto ma rację to ja chyba zdążę się zestarzeć. Tam nie chodzi o to kto ma rację, tam chodzi o komercję. Dlatego zawał w sztolni nr 2 pod tzw. „uskokiem” nie zostanie zbyt szybko przebrany. A jak zostanie w końcu przebrany to powiedzą TRUDNO jest np. dwa metry sztolni i koniec. Kilka osób więcej się zbłaźniło, nie pierwszy to raz, przecież podziemnego miasta też nie ma i złotego pociągu, żyjemy dalej – tak powiedzą (co najwyżej).

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.