Jagodziniec: „Za” i „Przeciw”

Fragment infrastruktury budowlanej na zboczu Jagodzińca [fot. Paweł Jeżewski]

Do póki nie zostały odnalezione plany projektowe mającego powstać w Górach Sowich układu podziemnych schronów dla niemieckiego wojska i jego dowódców oraz głównego wodza III Rzeszy, w ramach programu budowy „Riese”, dokonanie lokalizacji, analizy i oceny, leży po stronie badań terenowych. Im więcej ustalonych zostanie racjonalnych przesłanek wskazujących na zaczątek budowy podziemnego kompleksu, tym sprawa staje się coraz bardziej oczywista i bezsporna. W miesięczniku „Odkrywca” [nr 10 (249) i nr 11 (250)] przedstawiłem dowody na budowę podziemnego schronu w górze Jagodziniec. Mam zamiar za jakiś czas przedstawić kolejne dowody przy okazji ucinając nielogiczne kontry sceptyków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na Jagodziniec: „Za” i „Przeciw”

 1. tomipol1 pisze:

  Pawle nawet jak zostaną przedstawione konkretne dokumenty,plany oraz analizy to i tak znajdzie się grupa osób która będzie to podważać.Dlaczego tak się dzieje? Z prostej przyczyny.Twoja osoba jest lekko mówiąc niewygodna dla wieloletnich ekspertów Riese którzy od lat serwują to samo:) .Jak już pisałem został zaburzony ich interes w opowiadaniu i pisaniu bzdur wszelakich.Ja czekam i mam nadzieję że dożyję jak co niektórzy walną się pięścią w pierś i przyznają do błędów.Ale czy to nastąpi?

 2. Paweł Jeżewski pisze:

  Mam dla Ciebie dobrą wiadomość: otóż mam kolejne dowody, które wskazują, że w Jagodzińcu miała powstać podziemna część tego kompleksu. Możliwe, że opublikuję te fakty jeszcze w tym roku. Co do tego, że na Jagodzińcu był plac budowy „Riese” nikt raczej już nie ma wątpliwości. Są jeszcze tacy dla których góra Jagodziniec to część oddalonego o blisko kilometr Sobonia, ale ja na to już nic nie poradzę.

 3. Zakonnik pisze:

  Ale czy walną się pięścią w piersi i przyznają do błędu w to raczej wątpię. Mnie Pawle przekonałeś co do Jagodzińca.

 4. Paweł Jeżewski pisze:

  Nowe badania tylko potwierdzają, że Jagodziniec był odrębnym placem budowy „Riese” i tym samym (stosując Polską terminologię) jest kompleksem „Riese”. Na pewno będę chciał opublikować te nowości w „Odkrywcy”, może w tym roku jeszcze.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.