Grzmiąca, Ruediger

4Gdzie leży wielka tajemnica i serce nierozwiązanych historycznych zagadek Sudetów ?? Moim zdaniem, gdzieś na styku bocznych odcinków bauvorchaben „Riese” i zagwozdką „Ruedigera”. Tu zwracam uwagę na ….Grzmiącą. Tajemnicza i wciąż zagadkowa jest Grzmiąca. Bez wątpienia znajduje się tam boczny odcinek robót należący do budowy „Riese” (na to są kwity). Prowadziłem tam z ekipą moich kolegów udokumentowane w literaturze prace badawcze w 2013/2014 roku. Był to mały epizod w mojej przygodzie eksploracyjnej, jednak owocny szczególnie dlatego, że uczciwie mogę teraz mówić, że ja z kolegami pierwszy„rozprułem” Grzmiącą ad. „Riese”, co jest niezaprzeczalnym faktem (ot taki mały bonus w moim dorobku eksploracyjnym). Oczywiście główny laur zwycięstwa za Grzmiącą przypada archiwalnemu badaczowi historii Romualdowi Owczarkowi z Wałbrzycha (jeżeli ktoś ma wątpliwości lub pragnie szczegółów to odsyłam do jego książki pt. Zagłada „Riese”), który odnalazł dokumentację i wskazał kierunek do terenowych badań..3

Gdzie w tym wszystkim jest miejsca dla „Ruedigera” ?

rudigerfhq-300x213„Ruediger” wiązany jest m.in. z koleją, tunelami.. Podejrzewam, że „Ruediger” i „Riese” miały być jak dwa do siebie pasujące koła zębate. Dostałem w ostatnim czasie trochę maili od różnych ciekawskich osób z zapytaniem, co sądzę o tzw. eksploracyjnych tematach wałbrzyskich. Otóż tematy wałbrzyskie to nie są moje tematy i ja się nimi nie zajmuję i zajmować się nimi nie mam zamiaru. Jednak wypowiedzieć się mogę ponieważ pewne informacje pojawiają się oficjalnie w TV, prasie i necie. Np. wiadomo już, że złoty pociąg z czasów II wojny światowej nie istnieje (patrz ogłoszenie wyników badań AGH z Krakowa) w miejscu wskazanym przez Panów Kopra i Richtera (wcześniej przez Pana T. Słowikowskiego). Wałbrzych w ostatnim czasie ogólnie kojarzy się większości z tematami kolejowymi a do takich w pewnym sensie zalicza się wcześniej wspomniany „Ruediger”. Zdaniem niektórych osób, serce owego „Ruedigera” jest splecione z Zamkiem Książ (to oczywiście czyjeś spekulacje – nie moje) poprzez podziemne tunele kolejowe, oraz główną centralę telefoniczną.

Żeby dobrze zrozumieć o czym mówię należy obejrzeć film dokumentalny pt. „Rudiger” link: http://tagen.tv/vod/2013/12/tajemnice-gor-sowich-rudiger/. Z w/w filmu przy okazji można wnioskować, że chyba nikt tak jak Pan Tomasz Jurek nie zajmuje się wnikliwie poszukiwaniem słynnego Ruedigera, a przyznać trzeba, że sprawa nie jest prosta. O ile udowodniono, że złoty pociąg i podziemne miasto w Walimiu-Włodarzu nie istnieją, to na Ruedigera są papiery. Pewną (niewielka) część tych dokumentów jest oficjalnie znana, zaś reszta pewnie zostanie poznana w swoim czasie i może się okazać wówczas niezły bum.

Tunel Kolejowy pod Małym Wołowcem

Tunel Kolejowy pod Małym Wołowcem

Póki co sprawa jest bardzo zawiła oraz skomplikowana, i tym bardziej ciekawa, że wyjątkowo enigmatyczna. Nikt też jak do tej pory nie opublikował (poza tym w.w. filmem) nic o poszukiwaniach „Ruedigera” (mam nadzieję, że nie dałem tym zdaniem impulsu tym, którzy żyją z pisania książek i szukają tematów, chciałbym żeby ewentualnie taką książkę- jeżeli powstanie – napisał prawdziwy badacz „Ruedigera”, wtedy byłaby ciekawa i coś by pewnie sensownego wniosła).

c.d.n.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na Grzmiąca, Ruediger

  1. McLine pisze:

    Do Grzmiącej jeszcze wrócimy 🙂

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.